Wełna

>
Właściwości wełny

Właściwości wełny

Naturalne włókno wełniane, stosowane we wszystkich produktach z naszej oferty, jest surowcem absolutnie najwyższej jakości, o wyjątkowej delikatności i miękkości. Pochodzi od owiec dojrzewających na terenach całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń przemysłowych, dzięki czemu wykazuje zaawansowane właściwości zdrowotne i antyalergiczne. Innymi słowy, produkty firmy Magma nie tylko idealnie kreują poczucie pełnego komfortu, domowego ciepła i maksymalnego odprężenia, ale także realnie wpływają na poprawę samopoczucia oraz znaczące skrócenie okresu rekonwalescencji przy różnego rodzaju dolegliwościach zdrowotnych.
Wieloetapowe badania przeprowadzone na produktach wełnianych z naszej oferty potwierdziły tezę, że wyroby z runa owczego powodują szybszy powrót do zdrowia przy bardzo wielu schorzeniach, dając jednocześnie ulgę w bólu i łagodząc szereg uciążliwych objawów. Dowiodły, że stosowanie ich zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i w rehabilitacji leczniczej, jest zdecydowanie wskazane. Co więcej, powinno być nawet zalecane przez specjalistów.
Obecna w wyrobach z runa owczego specjalna włóknina wyraźnie poprawia krążenie krwi, a tym samym łagodzi ból i rozluźnia napięcie mięśniowe. Nasze produkty mogą więc być stosowane w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa (szczególnie jego części szyjnej i lędźwiowej) oraz stawów, jako leczenie wspomagające przy uszkodzeniach nerwów obwodowych oraz w okresie rehabilitacji po wszelkiego rodzaju urazach kości i złamaniach.

Jak to się dzieje? Ocena kliniczna wskazuje, że wyroby z włókna wełnianego oddziałują pozytywnie na organizm trzema drogami jednocześnie:

  • Po pierwsze, wytwarzają naturalne ciepło. Wpływ zjawiska wymiany temperatury między organizmem a otoczeniem na stan zdrowia człowieka oraz aktualne samopoczucie nie podlega żadnym wątpliwościom. Włókna wełniane stanowią swego rodzaju mechanizm regulacyjny, utrzymujący stałą temperaturę ustroju. W ten sposób zwiększa się dostawa tlenu i substancji energetycznych z krwi do tkanek, usunięte zostają odpadowe produkty przemiany materii, rozluźniają się mięśnie oraz zwiększa się rozciągliwość tkanki łącznej.
    Precyzyjne badania dowiodły, że miejscowe stosowanie ciepła zwiększa działanie przeciwzapalne, działa przeciwbólowo, poprawia elastyczność stawów i metabolizm tkankowy, a pośrednio stymuluje także cały układ nerwowy.
  • Po drugie, zapewniają kojący masaż skóry. Tego typu oddziaływanie to jedna z najstarszych metod leczniczych. Znaczenie skóry dla funkcjonowania organizmu jest ogromne – jej stan warunkuje stałość środowiska wewnętrznego ustroju, a więc stabilność zachodzących w nim procesów. Odpowiedni, ciągły masaż skóry, wzmacniający jej podstawowe funkcje, ma zatem dobroczynny wpływ na cały organizm człowieka.
  • Po trzecie, stymulują jony ujemne. Wełna znacząco zwiększa aktywność anionów w organizmie, maksymalizując efekty ich pozytywnego oddziaływania. Jony ujemne zapobiegają rozwojowi zarazków, neutralizują wirusy o ładunku dodatnim oraz neutralizują znaczną część szkodliwych bakterii. Ich obecność wyraźnie wzmacnia układ immunologiczny i poprawia przemianę materii. Jednocześnie dodaje organizmowi sił witalnych i energii dla codziennego funkcjonowania.